Princezna Eugenie

Další svatba v královské rodině! Zasnoubila se Alžbětina vnučka

Princezna Eugenie a Jack Brooksbank
Zdroj: Profimedia
Princezna Eugenie a její snoubenec Jack Brooksbank

Britská královská rodina připravuje další svatbu! Po princi Harrym se zasnoubila také jeho sestřenice princezna Eugenie. S dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem se zasnoubili v Nikaragui.

Královská rodina se zásnubami pochlubila na sociálních sítích. "Vévoda a vévodkyně z Yorku s potěšením oznamují zasnoubení princezny Eugenie s panem Jackem Brooksbankem. Zasnoubili se v Nikaragui začátkem měsíce," stojí v prohlášení.

 

Svá "ano" si snoubenci řeknou na podzim v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Na stejném místě vstoupí do manželství také princ Harry a americká herečka Meghan Markle, kteří se zasnoubili na podzim minulého roku. Jejich svatba se bude konat 19. května.

 

Princezna Eugenie s Jackem začala chodit už před sedmi lety, když se poznali při lyžování ve švýcarském resortu Verbier. Jack tehdy pracoval jako číšník, přestože studoval na soukromé střední škole. Nyní pracuje jako manažer klubu Mahiki, který patři mezi nejvyhledávanější britskou smetánkou.

 

 

"Nemůžeme být šťastnější, jsou to skvělé zprávy. Jsme nadšení i za ně," citoval portál Daily Mirror Jackovy rodiče. "Jacka milujeme a já osobně jsem nadšená, že mám nového syna, bratra i nejlepšího kamaráda. Eugenie je jedním z nejlepších lidí, které znám, a spolu jsou v naprosté harmonii," uvedla zase na twitteru princeznina matka.

 

Eugenie je dcerou prince Andrewa, třetího dítěte královny Alžběty II. Je osmá v pořadí na trůn. Jack je potomkem baronů a vzdáleně příbuzný s králem Edwardem III.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz