Útok ve Francii

Ve Francii postřelili kněze brokovnicí, policie zadržela podezřelého

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
31.10. 2020 21:32
Téma:

Ke střelbě došlo v sobotu kolem čtvrté hodiny odpoledne v Lyonu ve středovýchodní Francii. Pachatel postřelil kněze řecké pravoslavné církve. Policisté po osmé hodině večer zadrželi podezřelého.

Útok se stal přímo před kostelem, kněz ho zrovna zamykal. Zasáhly ho dva výstřely, údajně z upilované brokovnice. Ta se nenašla, popsali ji ale svědci.

 

Kněz je v kritickém stavu a v nemocnici bojuje o život. Ministr vnitra Gérald Darmanin doporučil se oblasti vyhnout a raději nevycházet.

 

Podle portálu bbc.com pochází kněz z Řecka. Tamějšího úřady ho identifikovaly 52letého jako Nikolaose Kakavelakise. Motiv útoku ještě není známý. Francouzský premiér Jean Castex kvůli němu svolal krizový štáb. 

 

 

Pachatel se dal po postřelení kněze na útěk. Policie po osmé hodině večer zadržela podezřelého. Zatím ale není jisté, zda jde skutečně o muže, který střílel. 

 

Jedná se už o několikátý útok během posledních dní. Ve čtvrtek zemřeli tři lidé po teroristickém útoku v bazilice Notre-Dame v Nice, který má na svědomí 21letý muž z Tuniska, který se do Francie dostal v září přes Itálii. Jedné ženě uřezal hlavu.

Související témata:
Lukáš Richtár TN.cz