Protimuslimské nálady

Drsný útok na brněnskou mešitu! Někdo ji polil vyjetým olejem

Téma:

Brněnská mešita se znovu stala terčem vandalů. V noci ze čtvrtka na pátek její vstupní dveře neznámí pachatelé polili vyjetým motorovým olejem. Policisté po pachatelích pátrají.

Muslimská modlitebna v brněnské Vídeňské ulici se letos již podruhé stala terčem vandalů. V pátek ve tři hodiny ráno neznámí pachatelé polili dveře, okno a stěnu mešity vyjetým motorovým olejem. Zachytila je ale bezpečnostní kamera.

 

Útok potvrdila i policejní mluvčí Andrea Straková. Policistům se podařilo zajistit záběry z bezpečnostních kamer a po pachatelích útoku pátrají.

 

Muslimové, kteří přišli na ranní modlitbu, čekal v pondělí ráno velký šok. Jejich modlitebnu totiž někdo záměrně poškodil. Muslimská obec je z útoku znechucena, nikoliv však překvapena.

 

 

"Byla to žena a muž. Nejprve se snažili dostat dovnitř, ale to se jim nepovedlo. Tak vyjetým motorovým olejem polili alespoň vstupní část do mešity. Je to další útok na nás a není se čemu divit, když tyto nálady ve společnosti podporuje i jedna z parlamentních stran," řekl deníku Právo šéf českých muslimů Muneeb Hassan Alrawi.

 

Škodu zatím čeští muslimové nevyčíslili, čekají na to, jestli se jim podaří sehnat firmu, která bude schopna motorový olej z bílé fasády, dveří a oken modlitebny odstranit.

 

Více o útoku na brněnskou mešitu v reportáži TV Nova:

 

Mešita v Brně se stala terčem útoku už v srpnu. Neznámí pachatelé tehdy rozmlátili okna mešity železnou tyčí. Před dvěma lety zase výtržníci rozsypali na práh mešity vepřové kosti.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz