Otok a bolest

Další útok zápřednice! Zákeřné kousnutí a obří bolest, říká Tereza

Zápřednice jedovatá - nebezpečný pavouk
Zdroj: Profimedia
Téma:

Portálu TN.cz se ozvala další žena, na kterou zaútočil jedovatý pavouk zápřednice. Přečtěte si její hrůzostrašný zážitek.

Útoků pavouků na lidi v Česku přibývá. Vyplývá to alespoň z reakcí, které přišly do redakce TN.cz. Několik žen popsalo, že pokousala zápřednice jedovatá. Před ní už varovaly některé instituce a doporučily, aby nebezpečného pavouka lidé likvidovali (podrobnosti čtěte zde).

 

"Bydlím na vesnici mezi Kolínem a Chlumcem nad Cidlinou. O prázdninách jsem navečer krmila zvířata, když v tom jsem ucítila bodavou a palčivou intenzivní bolest na nártu pravé nohy. Ihned jsem skopla botu (pantofle), abych se podívala co to bylo. Myslela jsem si, že to musela být přinejmenším menší sršeň, protože bolestivostí to přesáhlo bolest od bodnutí vosou," popisuje hrozivý zážitek čtenářka Tereza.

 

Tu čekalo nemilé překvapení. "V botě jsem měla pavouka cca 1 cm velkého, okamžitě jsem ho zabila. Noha mě bolela a pálila. Během 10 minut jsem začala cítit, jako kdybych měla nárt umrtvený a byl lehce nateklý," svěřila se žena.

 

 

Vše ale nakonec naštěstí dopadlo dobře. "Do rána to vše odeznělo. Nikdo mi nevěřil, že mě kousl pavouk, akorát se mi každý smál, protože přeci "pavouk z ČR nekouše". Ihned jak jsem Váš příspěvek viděla, vybavil se mi ten pavouk který mě kousl. Byla to na 100% zápřednice, tím jsem si jistá. Trpím neskutečným strachem z pavouků, a tenhle zážitek mě v mém strachu ještě utvrdil, uzavřela Tereza.

 

Někteří odborníci ale upozorňují, že riziko není takové, jak se na první pohled zdá. Jeden z expertů promluvil o této problematice v pořadu Vaše téma (Podívejte se zde).

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Krásná zpěvačka měla v uchu pavouka! Neuvěříte, co s ním udělala

Výstraha: Pavouci žijící ve městech jsou větší a plodnější
 

vrl TN.cz