nákaza koronavirem

Další velké ohnisko na Plzeňsku! Obec zavedla mimořádná opatření

Barbora Slavíková
Barbora Slavíková
10.9. 2020 12:16
Téma:

Nová ves u Dobřan v Plzeňském kraji se stala dalším velkým ohniskem onemocnění Covid-19. V obci ve čtvrtek budou zdravotníci plošně testovat všechny obyvatele. Zavedená jsou také mimořádná opatření.

Až šest desítek lidí se mohlo nakazit na konci srpna na hasičské zábavě v Nově vsi na Plzeňsku. Mezi nimi i dvě ženy z nedalekých Dobřan, kterým po akci nebylo dobře. Testy ukázaly, že obě mají Covid-19.

 

Hygienici tak během minulého víkendu otestovali všechny, kteří se zábavy zúčastnili. Výsledky jsou známé zatím u poloviny z nich. Přes dvacet lidí má koronavirus.

 

Krajská hygienická stanice proto nařídila, aby vedení obce zavedlo mimořádná opatření. Lidé musejí nosit roušky i na veřejných místech a dodržovat dvoumetrové rozestupy. Zavřená je také místní hospoda a obecní úřad. Je zakázané pořádat veřejné i soukromé akce. Dezinfikují se také veřejná prostranství.

 

 

Ve čtvrtek odpoledne proběhne v obci plošné testování. Podle slov starosty je sice dobrovolné, nicméně věří, že většina obyvatel na testování dorazí.

 

Podobnou situaci zažila před necelým měsícem také obec Tatiná na Plzeňsku, kde se nemoc rozšířila po oslavě narozenin. Pozitivně byla testována zhruba třicítka obyvatel, dalších sedm vytrasovali mimo obec. I tam tehdy zavedli hygienici mimořádná opatření, minulý týden je ale na základě nových testů zrušili.

Kateřina Sejková TN.cz