Hlasujte Tradiční anketa

Další vítězství pro Trumpa: Byl zvolen osobností roku 2016

Donald Trump
Zdroj: ČTK
Téma:

Nově zvolený americký prezident Donald Trump si připsal další vítězství, byť symbolické. Prestižní americký časopis Time ho zvolil osobností roku 2016. Časopis přitom Trump loni kritizoval. Vyčetl mu, že přestože byl velkým favoritem, tak jej nezvolil a upřednostnil německou kancléřku Angelu Merkelovou.

Prestižní časopis Time oceňuje už od roku 1927 osobnost, která byla v daném roce nejvlivnější. Nově zvolení američtí prezidenti v posledních letech ocenění získávali prakticky automaticky a výjimkou nebude ani Donald Trump.

 

Anketa

Kdo si podle vás zasloužil stát se osobností roku?

Hlasovalo 137 lidí.
"Je to velká čest, hodně to pro mě znamená. Je to velmi významný magazín a já měl tu čest být letos několikrát na jeho obálce," řekl po svém ocenění Donald Trump. V minulosti přitom ale časopis Time hodnotil jinak:

 

"Zrovna jsem se podíval na časopis Time. Vypadá opravdu chabě, jako leták, který zdarma rozdávají na parkovišti. Blíží se smutný konec jako u Newsweeku," věštil Trump v roce 2013 magazínu Time stejný konec, jaký postihl jeho velkého rivala, tedy krach.

 

Vloni se zase rozčiloval, že jej Time nikdy nevybere za osobnost roku, ačkoliv je velkým favoritem. "Radši vyberou někoho, kdo ničí Německo," napsal po vítězství Angely Merkelové.

 

 

Letos s ním do užšího finále postoupili hlavní bojovník za Brexit, europoslanec Nigel Farage, Trumpova soupeřka z prezidentských voleb Hillary Clintonová, čtyřnásobná zlatá olympionička Simone Bilesová, popová zpěvačky Beyonce Knowlesová, zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, ruský prezident Vladimír Putin, turecký prezident Recep Erdogan, indický premiér Nárendra Módí a dvě skupiny, jedna, která odhalila problémy s toxickou vodou v Michiganu a skupina vědců, kteří přišli na to, jak upravovat DNA.

 

Časopis upozornil na to, že Trump vytřel zrak všem, kteří o něm pochybovali a překonal mnoho úskalí. Teď bude vládnout, ať již to pro Ameriku znamená krok lepším či horším směrem.
 

vbo TN.cz