naštvaní voliči

Lidé demonstrovali proti Babišovi a Zemanovi, přišly jich tisíce!

Téma:

Další vlna demonstrací proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a za dodržování Ústavy se dnes z větší části už Českem prohnala. Demonstrace se dotkly nejméně sedmi měst, zúčastnily se jich tisíce lidí.

Největší demonstrace se konala v Praze, opět na Václavském náměstí. Tak jako minulý týden začala demonstrace v šest hodin navečer. Na místě se odehrál asi hodinový program, pak se protestující vydali pochodem na Pražský hrad.

 

Další demonstrace se odehrály v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci a Liberci, což jsou místa, kde lidé demonstrovali už minulý týden. Nově se k akci připojila města Ostrava, Uherské Hradiště a Hradec Králové.

 

 

Posledně se demonstrace nesly pod heslem "Proč? Proto!", které bylo parodií na inzerát zveřejněný Babišem, který nesl titulek "Proč?". Tentokrát je jednotný název demonstrací delší a nese název: "Je to na nás! Proč? Proto!".

 

Demonstranti se scházejí proto, aby dali najevo, že si přejí zbavení vlivu Andreje Babiše a jeho strany ANO na ministerstvo financí a odstoupení Miloše Zemana z funkce. Případně vyjádří podporu podání ústavní žaloby na něj.

 

 

Už předchozí demonstrace z minulého týdne Miloš Zeman bagatelizoval a protestující nazval "kraválisty". Kdo naopak ocenil angažovanost veřejnosti, byl premiér Bohuslav Sobotka.

 

Nespokojenou veřejnost vytáhla na náměstí měst vládní krize způsobená skandály Andreje Babiše a neochotou prezidenta Zemana ho odvolat z funkce, jak mu to nařizuje Ústava. Zeman dal před řešením krize přednost výletu do Libereckého kraje a cestě do Číny. Dosud na výzvu premiéra k odvolání Babiše nereagoval. Ve hře je proto i žaloba na prezidenta. Návrh na Babišovo odvolání má prezident na stole už od 5. května.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o demonstracích z minulého týden: 

tn.cz / gar