Konec omezení

Další vlna uvolnění opatření je tu! Týká se roušek nebo škol. PŘEHLED

Lucie Staničková
Lucie Staničková
8.6. 2020 5:27
Téma:

Další vlna uvolňování opatření, která vláda zavedla kvůli šíření koronaviru, je tu. Od 8. června se zmírní nebo zcela zruší omezení, která se týkají škol, hromadných akcí nebo nošení roušek. Podívejte se, co se od pondělí mění.

Kabinet rozhodl, že v další vlně uvolnění se od 8. června budou moci konat akce až pro 500 lidí. Týká se to například divadelních, či filmových představení, trhů, výstav a bohoslužeb. Povolené jsou také svatby s účastí maximálně 500 hostů.


Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po jednání vlády na začátku června sdělil, že divadla, kina a koncertní sály budou moci zrušit také rozestupy v hledištích. Doteď zůstávaly neobsazené i celé řady.

 


Zruší se omezení pro venkovní restaurační zahrádky, které lidé budou moci navštívit také po 23 hodině a zůstat tam až do šesti hodin ráno. Na trzích si lidé budou moci zkoušet oblečení už přímo na místě.

 

Nově nebude povinné nosit roušku v prostorách u bazénu a na koupalištích. Nemusí ji mít ani televizní a rozhlasoví moderátoři a redaktorky s hosty ve studiu v případě, že dodrží dvoumetrový odstup. V pátek o tom na twitteru informoval ministr zdravotnictví.


I nadále však zůstává povinnost nosit roušky v uzavřených prostorách, například v MHD, obchodech nebo na úřadech.

GALERIE: Pravidla hygienických opatření

1
/
3
Zdroj: MZ ČR
Na koupaliště bezpečně - MZ ČR


Co se týká školství, tak od nynějška budou moci žáci 2. stupně základních škol a všech ročníků středních škol a konzervatoří chodit na konzultace, nebo třídnické hodiny. Docházka však nebude povinná a děti budou rozděleny do skupin maximálně po patnácti.

 

Podle domácích i zahraničních odborníků by druhá vlna koronaviru na podzim přijít nemusela. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz