znovu gang?

Další vykradené domy v okolí Prahy, policie nasadila vrtulník s termovizí

Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 13:11
31.1. 2020 0:48
Téma:

V malé obci Želivec v okrese Praha-východ bylo ve čtvrtek večer vykradeno několik rodinných domů. Do pátrání po pachateli či pachatelích byly nasazeny desítky policistů včetně vrtulníku s termovizí.

Přesný počet napadených nemovitostí odmítla mluvčí policie Michaela Richterová upřesnit s odkazem na probíhající vyšetřování. Potvrdila pouze přijetí oznámení o trestné činnosti s tím, že více informací o tomto sériovém vloupání policie uvolní zítra. Všechny vykradené domy stály v jedné ulici.

 

Krátce po oznámení vloupání začali přilehlé okolí propátrávat policejní hlídky včetně psovoda se služebním psem. Policisté následně kontrolovaly všechny osoby, které se pohybovaly v okolí místa činu. Do pátrací akce byl nasazen i vrtulník s termovizí. Veškerá opatření byla bohužel zatím bezúspěšná.

Na místě činu zasahovaly dvě výjezdové skupiny kriminalistů. Policisté operativně shromažďovali informace o pohybu všech osob v okolí a kriminalističtí technici ohledávali vykradené nemovitosti a zajišťovali důležité stopy. Vstup do ulice byl omezen policejní páskou, dál byli vpuštěni pouze lidé, kteří v ulici měli trvalé bydliště.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz