Co bude jinak?

Další změny na facebooku! Příspěvky bude vybírat jinak

Facebook
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek
Téma:

Jsou to teprve dva dny, co se na facebooku zpřísnila pravidla pro živé vysílání na této populární sociální síti. A už se chysté další výrazná změna - společnost totiž oznámila, že se změní hlavní stránka, neboli newsfeed.

Společnost další změny obhajuje slovy, že chce, aby uživatelé na facebooku trávili čas pokud možno kvalitně. A toho chce docílit tím, že na hlavní stránce vyzdvihne příspěvky od lidí, se kterými máme "blízké vztahy".

 

Společnost také podle Daily Mailu hodlá změnit to, jaké interaktivní prolinky se na hlavní stránce objevují jako první, aby jednotliví uživatelé dostávali obsah, který je pro ně "nejhodnotnější".

 

"To neznamená, že se na hlavní stránce budou nově zobrazovat jen příspěvky od některých přátel a zároveň to nenamená, že vám množství obsahu od přátel vzroste," napsala firma na svém blogu.

 

Ještě před zavedením novinky do ostrého provozu firma sledovala chování svých uživatelů, aby zjistila, s kým ze svého seznamu přátel jsou si nejbližší a jaký obsah na sociální síti vidí nejraději.

 

 

"Tahle přímá zpětná vazba nám pomáhá lépe předvídat, které příspěvky od konkrétních přátel chtějí lidé vidět nejvíc," uvedla firma. Zaměřuje se také například na to, kdo se s kým častěji fotí.

 

Facebook uvedl, že po ostrém startu se bude hlavní stránka každého uživatele měnit průběžně, ne jednorázově. Firma ovšem neuvedla, kdy změny zavede.

Související témata:
pez TN.cz