Otřesná vražda

Daniel (14) ubodal Elišku a může být volný! Pokud nezakročí soud

Téma:

Teplický soud začne už brzy řešit budoucnost jednoho z nejhorších dětských vrahů v zemi. Čtrnáctiletý Daniel letos v únoru zavraždil v Teplicích o rok mladší kamarádku Elišku.

Kvůli jeho nízkému věku policie musela případ odložit, chlapec ale skončil nejenom kvůli vraždě ve výchovném ústavu pro nebezpečnou mládež v Boleticích u Děčína. V minulosti například málem zabil kamaráda tím, že ho shodil do výtahové šachty, později zase utýral kočku své matky.


Nezvladatelného chlapce se tak obávají už i vlastní rodiče. Všechno vyvrcholilo letos v únoru, kdy Daniel vylákal kamarádku Elišku do zahradní chatky a tam ji ubodal.


Vraždu museli vyšetřovatelé odložit. Kvůli nízkému věku nemohl být hoch trestně stíhán. Jenže už brzy mu bude patnáct. A soud bude muset rozhodnout o tom, co s nebezpečným dětským vrahem bude dál.


Možnosti jsou přitom jen dvě. Buď chlapce soud ponechá v ústavu pro nebezpečnou mládež nebo ho propustí na svobodu.


GALERIE: Vzpomínka na Elišku

1
/
10
Zdroj: TV Nova
Vzpomínka na Elišku v Teplicích - 1


Vzhledem k jeho minulosti by to ale mohl být problém. Rok před vraždou Elišky shodil Daniel kamaráda do výtahové šachty v opuštěném domě kvůli banální hádce o dívku. Chlapec přežil pouze díky tomu, že na dně byly naházené matrace. O jeho duševním stavu hovoří také ukázka z písně, které skládal - "Potom se na mě usmála, já to vyřešil, vraždou"


Danielovy problémy řešila rodina i se sociálními úředníky. Sami prý v minulosti navrhovali, aby byl umístěn v ústavu pro nezvladatelnou mládež. Daniel za to své matce brutálně utýral kočku.
 

pez, Martin Kočárek TN.cz