Cena Michala Velíška

Daniel vytáhl řidiče z ledového rybníka! Zachránil už čtyři lidi

Letošní Cenu Michala Velíška získal Daniel Vepřek, který vytáhl tonoucího muže z auta, které sjelo do rybníka. Muž ze Skrýšova na Benešovsku zachránil už čtyři životy.

Naposledy zasahoval Daniel Vepřek letos v únoru, když se vracel z práce a všimnul si auta, které po zledovatělé silnici sjelo do rybníka. Zastavil a šel zjistit, jestli uvnitř někdo nezůstal. V autě bylo zhruba půl metru vody a zaklíněný muž byl v bezvědomí.

 

Pan Vepřek ho chytil za nohy a vytáhl nad hladinu, čímž mu zachránil život. "Měl jsem dvě možnosti. Zachovat se jako zbabělec, anebo se zachovat normálně," odmítl, že by byl hrdina, Daniel Vepřek.

 

Celkově šlo už o čtvrtý lidský život, který zachránil. Za své dřívější hrdinské činy už dostal medaile od hasičů a policie nebo titul gentlemana silnic. Ve středu si pak převzal i Cenu Michala Velíška. V hlasování o něm rozhodli i čtenáři TN.cz.

 

 

Podnětem tohoto ocenění se stal čin střihače televize Nova Michala Velíška, který byl odpoledne 13. září 2005 zastřelen na Karlově náměstí v Praze. Neváhal se zastat neznámé dívky před násilníkem, třebaže měl v kočárku ani ne roční dcerku. Od roku 2006 jsou oceňováni ti, kteří projevili podobnou odvahu.


Připomeňte si, jak Daniel řidiče zachránil:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Bára Divišová/epa TN.cz