kolaps po porodu

Daniela se po 7 letech probrala z kómatu. Poprvé viděla dceru!

Danijela Kovacevic - 4
Zdroj: facebook.com, Unterstützung für Danijela Kovacevic
Danijela poprvé viděla dceru po sedmi letech
Téma:

Dlouhých sedm let ležela mladá maminka v kómatu, do kterého upadla těsně po porodu. A i když už v to nikdo nedoufal, jako zázrakem se před časem probrala. Poprvé tak spatřila svou dceru, která už chodí do první třídy.

Danijela Kavacevicová ze Srbska se v sedmnácti letech zamilovala a otěhotněla. Na děťátko se moc těšila, jenže po porodu přišel šok. Mladá maminka dostala otravu krve a upadla do kómatu.

 

S otevřenýma očima sice vypadala, že jí nic není, ve skutečnosti její tělo bylo sedm let ve vegetativní stavu. Teprve když jí bylo 25 let, zareagovala na léčbu a probrala se.

 

"Jsou to zatím jen drobné pokroky, ale Danijela si vede mnohem lépe než předtím," popsal její otec Djorde. "Přibrala na váze, vnímá okolí a je živější. Konečně reaguje, směje se a dokáže se i naštvat," dodal. Poprvé se potkala se svou dcerou, ze které už je dnes školačka.

 

 

Podle lékařů v německém rehabilitačním centru v Pforzheimu, kde se léčí, se její stav zlepšil natolik, že dokáže držet v ruce tablet i tužku, sedět a konverzovat. Léčba je ale mimořádně drahá, rodina se nyní snaží sehnat 50 tisíc eur (1 350 000 Kč), aby v ní mohla pokračovat. "Nejvíc peněz stojí pleny, které jí měníme každé tři hodiny," vysvětlila ženina babička.

mom TN.cz