šokující výsledky

Právo Šaría v Dánsku: Chce ho zavést každý čtvrtý muslim v zemi

Korán
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dánské zákony by měly obsahovat i právo šaría. Alespoň to si podle průzkumu dánského portálu The Local myslí 27 procent místních muslimů. 77 procent vyznavačů pak věří, že Korán by měl být dodržován doslovně.

Někteří dánští muslimové jsou přesvědčení, že islámské náboženství by mělo být pevně zakotveno ve zdejších zákonech. Překvapivé výsledky přinesl průzkum dánského serveru The Local.

 

Jak vyšlo najevo, 27 procent muslimů si myslí, že zdejší zákony by měly být směsicí dánské ústavy a koránského učení. Podle 11 procent vyznavačů by měla být posvátná kniha jediným uznávaným zákonem.

 

"Ukazuje to, že demokratické zvyklosti nejsou všem přistěhovalcům vlastní,“ popsal novinářům univerzitní profesor Jensen Thomsen. Výsledky ho prý velmi překvapily. Nečekal, že tolik muslimů bude mít tendence měnit dánské zákony.

 

 

Věřící ale žádný rozpor nevidí. "Co se spravedlnosti týče, je mezi nimi skvělá shoda,“ obhajují své postoje.
V povědomí lidí zůstává i výzkum z minulého týdne, ve kterém se tři čtvrtiny dánských muslimů vyjádřily tak, že by měl být Korán dodržován doslovně.

 


Dánští politici jsou přesvědčení, že oba výzkumy pouze poukázaly na nebezpečně velké množství muslimů v zemi. „Pokud někdo tvrdí, že by Korán měl hrát zásadní roli v legislativě a životě společnosti, tak si zřejmě nepřeje být součástí dánské společnosti,“ uvedl mluvčí lidovců.

lud TN.cz