Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Dárek k narození? Ožívá tradice mincí do kolébky

Česká mincovna
Zdroj: Česká mincovna
Řešíte dárek k narození miminka? Krásná tradice mincí do kolébky zažívá opět boom.
Téma:

Babičky, dědečkové i tetičky si často lámou hlavu nad tím, jaký koupit dárek k narození dítěte.

V posledních letech opět ožívá krásná česká tradice darování mince narozenému miminku přímo do kolébky. Symbolika tohoto zvyku je zřejmá, mince značí blahobyt a štěstí, které má miminko v životě provázet.

Dukát z ryzího zlata nebo tolar z ryzího stříbra tak připomíná hodnoty starých dobrých časů.

Krásná tradice sahá už do dob Rožmberků, kteří vkládali svým dětem do kolébky ozdobný zlatý knoflík a ten postupně nahradily zlaté a stříbrné mince. Postupem času od nich tento zvyk převzaly širší vrstvy obyvatel.

V minulém století se na tuto krásnou tradici málem zapomnělo. Proto se Česká mincovna, která mimochodem razí všechny české mince cinkající v našich peněženkách, rozhodla ji opět oživit.

připravilas své nabídce má Mincovna celou řadu produktů, od těch cenově dostupnějších pro každého až po ty dražší.

Čím platili tvoji rodiče

Narodilo se vaší kamarádce miminko a vy řešíte cenově dostupný a přitom hezký dárek? I kvůli cenové dostupnosti je mezi kamarádkami novopečených maminek oblíbená sada oběžných mincí Narození dítěte.

V tomto elegantním dárkovém balení se ukrývají všechny aktuální české mince – 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč.

Jde o krásnou upomínku a zároveň retrospektivou toho, čím platili rodiče miminka v době jeho narození. Dítku můžete k tomuto roztomilému dárku napsat i osobní věnování.Stříbrný tolar k narození dítěte

A zatímco sadu oběžných mincí preferují kamarádky, tetičky a strýčkové často volí jako dárek pro miminko stříbrný tolar k narození miminka.

„Je to více osobnější dárek, tolar se stává osobní vzpomínkou na člověka, který ho daroval. Ve většině případů si na rubovou stranu lidé nechávají vyrýt pro miminko osobní věnování a tím tak dárku přidávají na jedinečnosti,“ dodává Jokl.

Součástí dárkového balení je i prostor k uvedení všech důležitých údajů o děťátku – jména, data narození, porodní míry, váhy apod.Zlatý dukát k narození dítěte

Mezi babičkami a dědečky ale jednoznačně vede zlatý dukát k narození dítěte. „Je to pro ně vzpomínka i úcta k tradici. I zlatý dukát je uložen ve speciálním dárkovém balení a lze na něj stejně jako u stříbrného tolaru vyrýt osobní věnování,“ dodává Lukáš Jokl.Investice pro dítě – Moje první cihlička

Dalším oblíbeným dárkem je i zlatý dukát ke křtu.
U prakticky smýšlejících členů rodiny kromě zlatých dukátů bodují také investiční cihly, které lze v Mincovně opatřit dárkovým balením nazvaným „Moje první cihlička“. Takový dárek má velký potenciál uchování hodnoty po dlouhé roky.

Dárky pro miminka najdete na promiminko.ceskamincovna.cz

Související témata:
Komerční článek