Srdci neporučíš

Daroval kamarádce ledvinu, pak ji požádal o ruku. Reakce ho zdrtila

Simon Louis a Mary Emmanuelle - 1
Zdroj: facebook
Simon daroval Mary ledvinu, jeho žádost o ruku ale odmítla

Ani dar života nezajistil muži lásku vysněné ženy. Simon daroval kamarádce Mary, do které je zamilovaný, ledvinu. Poté se rozhodl požádat ji o ruku. I přesto, že je mu do smrti zavázána, odmítla. Jejich přátelství ale trvá dál.

Simon Louis poznal Mary Emmanuelle před více než dvaceti lety. Přestože měl jiné partnerky, Mary se mu vždy líbila a postupně se do ní zamiloval. Jenže ona jeho city neopětovala, a tak zůstalo jen u přátelství, píše portál Daily Mirror.

 

I přesto neváhal, když Mary náhle zkolabovala a lékaři zjistili, že trpí vážnou nemocí ledvin. Její jedinou nadějí byla transplantace - jenže ta klesla na minimum, když se Londýňanka dozvěděla, že má vzácnou krevní skupinu B-.

 

"Nemohla jsem tomu uvěřit, bylo to jako rozsudek smrti. Moje jméno umístili na seznam 'mrtvých dárců', pak jsem mohla jen čekat," popsala Mary. I po propuštění z nemocnice musela být neustále připojena na přístroj na dialýzu ledvin.

 

 

GALERIE: Simon Louis a Mary Emmanuelle

1
/
3
Zdroj: facebook
Simon Louis a Mary Emmanuelle - 1

 

Simon ji každý den navštěvoval, někdy zůstal i přes noc, aby jí co nejvíce pomáhal. Dokonce ji i oblékal, koupal a krmil. Nakonec se Mary k Simonovi nastěhovala, protože už nebyla samostatná. Pár týdnů nato se nechal muž otestovat, jestli by nebyl správným dárcem - a ukázalo se, že ano.

 

 

Po operaci se společně zotavovali několik měsíců, až se Simon konečně odhodlal položit zásadní otázku. "Lichotilo mi, že by si mě chtěl vzít i poté, co mě viděl na dně. Ale musela jsem ho zklamat a říct, že o tom popřemýšlím," sdělila Mary. Nakonec žádost odmítla.

 

I přesto zůstala dvojice přáteli a Simon trvá na tom, že nelituje svého daru ani žádosti o ruku. "Nabídl jsem jí své srdce, ale mohl jsem jí dát jen ledvinu. To se stává. Nikdy mě nebude mrzet, že jsem jí dal dar života," řekl Simon.

epa TN.cz