nevhodné dárky

Dárek nesplnil očekávání? Nevadí! NÁVOD, co a jak reklamovat

Nevhodný dárek
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ačkoli se říká "darovanému koni na zuby nekoukej", ne vždy je možné toto doporučení respektovat. Co můžete dělat například ve chvíli, kdy Ježíšek zapomněl na to, že už jste starší a menší velikosti vám nepadnou? Vše má řešení.

Anketa

Jste spokojení s nadílkou?

Hlasovalo 2910 lidí.
Nadšeně rozbalujete dárek a nakonec zjistíte, že je naprosto nevhodný. Důvodů může být hned několik. Třeba vám jako zachránci zvířat nevyhovuje norkový kožich, nebo třeba Ježíšek zcela zapomněl na to, že jisté velikosti už vám nepadnou.

 

Zdvořile se usmějete, nebo rovnou na místě dárci vynadáte. Každopádně se nabízí otázka: Co s dárkem udělat?

 

Možností je hned několik. Průzkumy Práva hovoří ve prospěch navrácení věcí prodejci. Většina obchodů nevyhovující zboží do začátku ledna buď vymění, nebo vám dokonce vrátí peníze. Pokud Ježíšek nakupoval na e-shopu, myslete na to, že je třeba vrátit zboží do 14 dnů!

 

 

Nejčastěji lidé vracejí oblečení a elektroniku. Jestli tak chcete učinit i vy, nezapomeňte zboží nechat v původním obalu i s účtenkou - a to nepoužité a neponičené. Možnost vrácení se vztahuje zejména na dárky zakoupené v období od 1. do 24. prosince.

 

Podobně je na tom i elektronika. "V našich prodejnách mohou (zákazníci) využít třicetidenní lhůtu na vrácení peněz,“ řekl Právu prodejce Expert Elektro.

 

 

Pokud chcete vrátit zvukové nosiče (CD, DVD, PC hry,..) zřejmě ale nepochodíte. Stejně tak s kosmetickými přípravky. Tento druh zboží prodejci vidí neradi zpátky na pultech.

lud TN.cz