Zapojte se i vy

Dát dětem ztracený čas, nepřijít o dům. Dobrý anděl pomáhá stovkám rodin

Simona Šimková
Simona Šimková
Publikováno 26. 1. 2020
Téma:

Letos už posedmé Televize Nova společně s nadací Dobrý Anděl pomáhala nemocným dětem a jejich rodičům. Díky kampani, která měla rozšířit počet dárců a ukázat, jak je těžké žít a bojovat s rakovinou nebo jiným vážným onemocněním, našlo odvahu zažádat si o pomoc dalších 300 rodin. Tisíce dobrých andělů jsou i mezi vámi.

Tisíce životních příběhů, které si dokáže představit jen málokdo z nás. Tisíce podaných rukou tam, kde to je nejvíc potřeba. To je posláním dobrých andělů.

 

"Příběh každé rodiny je jedinečný a pro každého pomoc znamená něco jiného. Někdo má klidné spaní, někdo peníze na benzín nebo zdravotní doplňky, někdo má možnost zaplatit si někoho na hlídání," vypočítal jeden z dobrých andělů.

 

"Pocit, že nepřijdeme o střechu nad hlavou," doplnil otec Elinky, která má vzácné onkologické onemocnění. "Ta pravidelnost pro mě přináší pocit jistoty," uvedla maminka Vilémka, který je těžce postižený. "Finanční prostředky, díky nim můžu být s dcerou doma po celou dobu léčby," dodala matka Terezky s leukémií.

 

 

"Když vidíte syna, jak špatně chodí a lidi se mu smějou, je to špatně," prohlásila maminka Danečka, který trpí svalovou dystrofií. "Pocity bezmoci, strachu, proplakaný noci, směrovaný hlavně k tomu malýmu," řekla zase Šárka, která sama bojuje s rakovinou.

 

Peníze, které nadace vybrala, se dostaly k rodinám do posledního haléře. Díky transparentnímu účtu dárce přesně ví, komu pomáhá. Andělskou ruku se rozhodlo podat rodinám v tíživých situacích přes 118 tisíc andělů. Mezi nimi i tváře televize Nova.

 

 

Jsou situace, kdy ani mateřská láska k dítěti situaci nedokáže vyřešit. Díky kampani našlo odvahu zažádat si o pomoc dalších 300 rodin, které zasáhla krutá nemoc.

 

Dobrým andělem se můžete stát i vy. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz. I malým příspěvkem můžete změnit těžký osud.

Související témata:
TN.cz