Záchranář v akci

David před rokem a půl zachránil život. Teď dostal dojemný vzkaz

Pád z okna
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Je to už rok a půl, co středočeský záchranář David Brabec díky své pohotovosti zachránil mladou ženu, která omámená bloumala po chodbě rakovnické nemocnice. Teď dostal dojemný vzkaz.

"Zdravím, až dnes jsem se dozvěděla, kdo mě před rokem v říjnu chytil, když jsem málem v rakovnické nemocnici vyskočila z okna. Byl jste to Vy! Chtěla bych Vám moc poděkovat, protože kdybyste tam nebyl a Vaše reakce nebyla tak rychlá, bylo by asi po mně. Z celého srdce Vám moc děkuji!" dostal záchranář dojemný vzkaz.

 

Bez něj by na celý příběh možná zapomněl. Mladé ženě totiž přispěchal na pomoc v říjnu 2017, tedy už před rokem a půl. Ze začátku přitom nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o život.

 

Původně jel Brabec s kolegyní do rakovnického špitálu jen kvůli transportu pacientky jinam. Ta v nemocnici skončila kvůli nepovedenému drogovému experimentu.

 

Jenže i po noci v péči lékařů žena stále slyšela hlasy, měla halucinace a vůbec hrozilo, že by si mohla ublížit. Proto záchranáři ještě čekali na policejní hlídku, která jim měla s transportem do dobřanské psychiatrické léčebny pomoct.

 

 

V té době omámená žena pochodovala nemocniční chodbou. "Něco mi říkalo, ať jsem jí radši nablízku. Sotva jsem na to pomyslel, slečna uviděla otevřené okno, rozběhla se a chtěla se vrhnout ven. Přiskočil jsem a vší silou ji držel, i když visela víc než půlkou těla z okna ve třetím patře," vzpomíná Brabec.

 

Nyní se navíc záchranáři dozvěděli, že mladá žena po špatné zkušenosti na drogy zanevřela, stala se maminkou a vede klidný rodinný život.

pez TN.cz