Sbírka na pozůstalé

David Stypka po sobě zanechal vdovu a tři děti. Češi už jim poslali statisíce

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
12.1. 2021 15:54
Téma:

David Stypka, který dva roky zápasil s rakovinou, v neděli zemřel kvůli covidu-19. Po oblíbeném zpěvákovi zůstala partnerka a tři malé děti. Kamarádi proto pořádají sbírku, aby Stypkovi nejbližší nezůstali bez prostředků. Fanoušci se semkli a poslali už statisíce.

Jen několik hodin stačilo na to, aby příznivci Davida Stypky poslali do sbírky na jeho partnerku a tři děti přes 700 tisíc korun. A další peníze přibývají každou minutou.

 

Stypka kvůli náročné léčbě a koronavirové epidemiI musel v uplynulém roce zrušit většinu koncertů, rodina se tak ocitla v kritické finanční situaci. Sbírku pořádá zpěvákova marketingová manažerka Štěpánka Batíková spolu s Miraiem Navrátilem.

 

"Příspěvky půjdou na částečné zaplacení hypotéky a na další nezbytné rodinné výdaje. Prosím podpořme jeho rodinu v těchto nelehkých dnech," stojí na webových stránkách sbírky. Zapojilo se do ní přes 1000 lidí, přispět může úplně každý.

 

 

Stypkova náhlá smrt Navrátila zdrtila. "Odešel nám kamarád. Jeden z největších. Člověk, který mě inspiroval od mých 14 a byl vzorem ve smyslu přirozené autority, charismatu, autorství, který mě učil psát, sám se podílel na spoustě našich skladeb," vzpomínal frontman kapely Mirai.

 

"Zažili jsme si hodně, ale zatraceně málo vzhledem k tomu, co nás ještě čekalo. Mrzí mě, že jsme se týden zpátky neobjali z opatrnosti kvůli covidu. Jsem tvým dlužníkem. Měj se tam nahoře pěkně. Odešel jsi zatraceně brzo a trhá mi to srdce," dodal.

 

Stypka naposledy vydechl ve věku 41 let. Pohřeb proběhne v rodinném kruhu v pátek 15. ledna ve smuteční síni na hřbitově ve Frýdku-Místku. "Všem přátelům a příznivcům bude umožněno uctít jeho památku před samotným obřadem od 14:00 do 14:30 hodin," stojí na smutečním oznámení.

Související témata:
TN.cz