Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

unesený chlapec

Davídek se stále nenašel! Z vraždy podezřívají jeho otce

Pohřešovaný Davídek - 2
Zdroj: Komenda Stołeczna Policji
Po Davídkovi pátrá policie, armáda i hasiči

Po pětiletém Davídkovi polská policie pátrá už pátý den. Ztratil se poté, co ho unesl jeho otec, který nejspíš spáchal sebevraždu skokem pod vlak. Od té doby chlapce nikdo neviděl. Podle odborníků je však možnost, že je už David mrtvý a otec ho někde schoval.

I v pondělí polská policie pátrá po pětiletém Davídkovi Žukowském, kterého ve středu kolem páté hodiny odpoledne unesl jeho dvaatřicetiletý otec. O pár hodin později dostala policie zprávu, že je otec mrtvý a srazil ho vlak. Nejspíš spáchal sebevraždu.

 

Podle odborníků se rozhodl skočit pod vlak poté, co zabil svého syna. To může dokazovat i poslední sms zpráva, kterou muž poslal Davídkově matce. V ní napsal, že už svého syna nikdy neuvidí. Otec měl mít také finanční problémy kvůli hazardním hrám a měl svou ženu mlátit.

 

"Oddělením dítěte od matky se muž chtěl pomstít za své neúspěchy a rodinné nedorozumění. Je smutné, že si zvolil takový tragický způsob řešení svých problémů. A to na úkor dítěte, s nímž zacházel jako s vyjednávacím trumfem," řekl radio ZET kriminalista Brunon Holyst.

 

 

Podobný názor má i ředitel Polské společnosti soudní psychiatrie doktor Jerzy Pobocha. "Ten člověk byl ve sporu se svou ženou a jeho chování by mohlo být součástí pomsty. Takže přemýšlel, že pokud on zemře, nebude mít manželka ani svého syna," vysvětlil Pobocha.

 

Polská psycholožka Teresy Gensová věří, že je chlapec naživu a přežije. "Dítě má silný instinkt, bude se snažit dostat z obtížné situace," uvedla radiu ZET Gensová. Dále však dodala, že policie kromě prohledávání oblasti také některá místa i vykopává. To by znamenalo, že pracuje i s verzí, že je David mrtvý. Podle ní však existuje i možnost, že dítě někomu otec předal, než se rozhodl zemřít.

 

Psycholožka také mluvila s místními obyvateli města Grodzisk Mazowiecki, kde chlapec bydlel. "V jejich obchodě byl muž, který slyšel, jak Davidův otec volá do jeho školky. Řekl jim, že tam teď dlouho nebude, protože odchází pryč," uvedla Gensová.

 

 

Policie už zveřejnila fotografii auta, ve kterém měl chlapec s otcem cestovat. Auto se našlo prázdné. Poté se objevily informace, že se v něm nejspíš mohla převážet mrtvola. Policie také zveřejnila fotku Davídkova otce, který měl mít na sobě v době únosu černou bundu, tmavě modré kalhoty a polokošili se světlým límcem.

 

Fotografie Davídkova otce

 

Chlapec má ruské i polské občanství a měli ho v péči oba rodiče. Poslední tři týdny ale žili odděleně. "Je více než pravděpodobné, že chlapec je nyní bez dozoru dospělého. Měl na sobě šedo-modrou mikinu, modré džíny a modré tenisky s obrázky Bleska McQueena," popsal mluvčí polské policie Sylwester Marczak.

 

Podívejte se na video z pátrání po malém Davídkovi:

reg TN.cz