NEBEZPEČNÁ PODOBA

Dejte si pozor na certifikáty na rouškách! Můžete se šeredně napálit

Logo CE
Zdroj: TN.cz
Brabec Martina
Martina Brabec
30.10. 2020 5:40
Téma:

Při nákupu ochranných pomůcek by si měli lidé dávat velký pozor, aby nenaletěli. Na některých výrobcích z Číny se totiž objevuje logo, které je extrémně podobné světoznámé značce CE. Znamená ale úplně něco jiného.

Velice opatrní by měli být lidé při nákupu zboží z Číny. Na některých výrobcích se totiž objevuje značka, která je nápadně podobná označení CE. 

 

Originální označení CE dokládá, že výrobek splňuje legislativní požadavek Evropské unie. Jde o zkratku slov Conformité Européen. Toto logo mají kromě zdravotnických prostředků i například hračky nebo elektronické spotřebiče.

 


Kromě tohoto označení, ale existuje ještě jedno, které vypadá téměř totožně. Jde o zkratku China Export a používají ji někteří čínští výrobci. 

 

Loga jsou prakticky stejná, jediný rozdíl je v mezeře mezi písmeny C a E.

 

 

Podle asociace pro označení CE není značka China Export platná. "Ve skutečnosti je to pouze evropská značka CE, která nerespektuje rozměry a proporce dané směrnicemi. Náš názor podporuje také Evropský parlament," uvedla společnost. 

 

"Proto doporučujeme výrobcům a dovozcům, aby si dávali pozor na používání značky China Export a ujistili se, že je produkt v souladu s příslušnými směrnicemi o označení CE," dodala asociace.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz