Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 11. 2018
Bohaté odměny

Dělníky potěšily statisícové prémie! Pak přišlo kruté vystřízlivění

Práce
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Bizarní omyl se stal belgické firmě na zpracování oceli. Všem svým 230 zaměstnancům poslala na účet po 30 tisících eurech (asi 800 tisíc korun). Poté se ale vedení omluvilo a zažádalo o peníze zpět.

Zaměstnanci průměrně vydělávali 1600 eur měsíčně (asi 42 tisíc korun). Když jim na účtu přistálo 30 tisíc eur navíc (800 tisíc korun), radovali se. Protože se firmě, patřící Italům, dobře dařilo, mysleli si, že jde o opravdu štědré prémie.

 

Jenže z podílů na zisku se vyklubal omyl. Před pár dny dostali zaměstnanci dopis, ve kterém jim vedení oznámilo, že peníze musí co nejrychleji vrátit. Dohromady jde o sedm milionů eur (asi 180 milionů korun), které firmě chybí. Píše to portál tvnoviny.sk.

 

Pokud už by pracovníci peníze neměli, mohou se s vedením domluvit na pravidelných splátkách. Společnost ale v takovém případě může žádat i úroky. Ocelárny daly zaměstnancům čas do konce týdne. Pokud peníze nevrátí nebo se nedohodnou na splátkách, budou problém řešit soudní cestou.

 

 

Případ zaujal i světová média a u belgické veřejnosti vyvolal bouřlivou diskuzi. Podle právníků by to ale mělo být každému, komu přijde větší množství peněz, podezřelé. Lidé, kteří se vyjadřují na sociálních sítích, ale sympatizují spíše se zaměstnanci.

epa TN.cz
Reklama