Rozruch ve Sněmovně

Demisi! Aktivisté narušili brífink ANO, reakce Faltýnka překvapila

Aktivisté narušili brífink ANO
Zdroj: ČTK
Protest skupiny Proč? Proto! ve Sněmovně
Téma:

Tiskovou konferenci hnutí ANO narušili demonstranti. Když ministryně financí Alena Schillerová mluvila o rozpočtu, v tichosti přišli dva muži a rozvinuli transparent s nápisem "demisi". Poslanci mluvili dál, jako by se nic nedělo.

Vypadá to, že demonstranti počkali, až začne mluvit Schillerová. Jakmile u řečnického pultíku domluvil šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, objevili se před kamerou dva muži a rozvinuli bílý transparent s černým nápisem "#demisi".

 

Před pultíkem stáli asi minutu, Schillerová mluvila dál bez ohledu na ně. Ani další politici nijak nereagovali, Faltýnek se v pozadí usmíval. Podle mluvčí ANO Lucie Kubovičové vyjadřovali demonstranti svůj názor, na což mají právo.

 

Podle tiskového prohlášení skupiny Proč? Proto! byl protest záměrně nenásilný a mírumilovný. "Bez ohledu na to, že vláda Andreje Babiše obhájila důvěru, nám přijde nepřijatelné, aby na postu premiéra zůstával trestně stíhaný člověk," uvedli v prohlášení.

 

 

 

Skupina Proč? Proto! dlouhodobě usiluje o odstoupení premiéra Babiše z čela vlády. "Považujeme tento jeho postoj za sobecký výsměch českým občanům, který nás poškozuje doma i v zahraničí, a rozhodně se nehodláme s touto situací smířit, slovy pana premiéra, nikdy," stojí v tiskové zprávě.

 

Celý text prohlášení:

 

epa TN.cz