Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.7. 2018 21:27
protest proti důvěře

Demokratická žumpo, za protest se platilo, zlobí se poslanec ANO

Zdroj: TV Nova

Vláda po dlouhých debatách získala v noci na čtvrtek důvěru Poslanecké sněmovny. Celé jednání provázely bouřlivé protesty proti koalici ANO, ČSSD s podporou komunistů. Na Andreje Babiše, který krátce vyšel ven, dokonce přiletěla plastová láhev. Poslanec ANO Pavel Růžička nyní přišel s informací, že se mělo účastníkům za demonstraci platit. Do protestujících se pořádně opřel a nazval je demokratickou žumpou.

Poslanci se o důvěře hádali dlouhých 16 hodin a nakonec ji nová vláda Andreje Babiše získala. Velkou část jednání provázely bouřlivé protesty, které zejména k večeru získaly na intenzitě.

 

Lidé vyrazili k Poslanecké sněmovně s transparenty "Stop Babišovi", "Stop totalitě" a celou řadou dalších vzpomínajících na Miladu Horákovou. Lidé si s sebou přinesli píšťalky a rozhodně se je nebáli používat.

 

Dav skandoval hesla jako "Chceme slušnou vládu" a "Nechceme komouše", případně vyzývali poslance, aby pro důvěru nehlasovali.

 

Před dav na chvíli vystoupil i Andrej Babiš, který se ale dočkal hlasitého pískotu, dokonce po něm někdo hodil plastovou lahev, proto se velmi rychle vydal do bezpečí Sněmovny.

 

 

Akci pod názvem Neztrácíme naději! pořádala aktivistická skupina Auva, která nyní čelí kritice ze strany poslance za ANO Pavla Růžičky. Ten si údajně při odchodu ze Sněmovny všimnul, jak někdo za účast na demonstraci dává lidem peníze.

 

"Po včerejším jednání Sněmovny stojím v 01:30h na rohu Sněmovní a Malostranského náměstí a čekám na taxi. Demonstranti se rozchází, skupinka cca 6 osob nesoucí portrét Milady Horákové a dalších. Najednou ta nejstarší žena cca 30 let sdělí ostatním "Transparenty dejte do auta a do druhého si běžte k Hance pro peníze." Takže, Demokratická žumpo, dobře placený komparz. Největší zlo je Kalousek a ubrečení lidovci. Hodně štěstí v opozici," zveřejnil Růžička.

 

Všimli jste si na demonstraci podobného jednání? Setkali jste se s jinou kuriozitou? Dejte nám vědět prostřednictvím emailu zpravy@nova.cz nebo profilu TN.cz na Facebooku.

 

 

Údajnou transakci zatím provází celá řada otazníků. Není například jasné, za co byly peníze vypláceny. Není ani jasné, jestli se jednalo o členy skupiny, která stála za organizací demonstrace, nebo o někoho jiného.

klma TN.cz