Pýcha olomoucké zoo

Denní dávka roztomilosti: Takhle dovádí medvědí dvojčata! VIDEO

Téma:
ZOO

V olomoucké zoologické zahradě mají velkou atrakci. Návštěvníci tam mohou vidět medvědí dvojčata. Páreček přišel na svět začátkem ledna a život si dokonale užívají. V Olomouci tam na ně čekali dlouhé roky.

V olomoucké zoo mají v posledních dnech o zábavu postaráno. Před půl rokem se v zahradě narodila medvědí dvojčata, až nedávno je ale ošetřovatelé vzali do výběhu, kde je mohou obdivovat i návštěvníci.

 

Na medvíďata v zoo čekali dlouhé roky. "Přivezli jsme mladého samce Mína a k němu přibyla samička Tracy. A ti se nám po několika letech odvděčili těmito krásnými dvěma raubíři," uvedla mluvčí olomoucké zahrady Karla Břečková.

 

Nad roztomilostí medvídků se návštěvníci rozplývají i desítky minut. Mláďata ve výběhu skotačí, hrají si spolu a pokoušejí rodiče a vůbec si užívají života.

 

 

"Medvíďata se rodí velice malá, oni mají 20 až 40 deka, když se narodí, a potřebují nějaký čas než dorostou," vysvětlila Břečková, proč dvojici mohou návštěvníci vidět až teď. Jak jsou medvíďata roztomilá, posuďte sami ve videu v úvodu článku.

epa TN.cz