BEZPEČNOST PRÁCE

Deset piv a osm panáků! Opilý muž řídil v Pardubicích dopravu

Petr Brzek
Petr Brzek
17.6. 2020 22:01
Téma:

Na stavbě silnice v Pardubicích v rozmezí 24 hodin řídili dopravu dva opilí pracovníci bezpečnostní agentury. Strážníky na ně upozornili řidiči, kterým se nezdála jejich vrávoravá chůze. Zaměstnavatel přistižených pracovníků tvrdí, že když jim dal ráno dýchnout, byli střízliví.

Podivně našlapující žena se zastavovacím terčem v ruce se má starat o bezpečnost silničního provozu. Ale aby řidiči spíš dohlíželi na ní. "Ta paní, co řídí dopravu, je ožralá totálně. Málem mi spadla pod auto," je slyšet ze záznamu volání na tísňovou linku. "Žena strážníkům nadýchala 1,16 promile alkoholu," řekl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.


Druhý den volá další řidič. Kyvadlovou dopravu u nemocnice usměrňuje pro změnu jiný opilec. "Včera jsem bumbal, to jo. To byl důchod, včera jsem bumbal," vysvětloval strážníkům. Přístroj ukázal přes promile. "Deset piv jsem zvládnul a osm panáků," sesumíroval muž svůj výkon z předcházejícího dne.


Jenže druhá dechová zkouška napovídá, že nepůjde o zbytkový alkohol. "Máte stoupající tendenci," řekli strážníci muži na základě dechové zkoušky. Člověk, který usměrňuje dopravu, nesmí být podle zákona opilý. Musí mít reflexní oblečení a má mít školení o bezpečnosti práce.

 

 

Oba pracovníci bezpečnostní agentury prý byli podle vedoucího před začátkem směny střízliví, což měla ukázat dechová zkouška. Vysvětlení je tak podle něj takové, že museli pít během dne. "Ve chvíli, kdy jsem se to dozvěděl, už u nás nepracují," vyjádřil se ředitel bezpečnostní agentury.


Pro policii to ale takhle snadno nekončí. "Právní kvalifikace zatím není stanovená, může jít o trestný čin," sdělila policejní mluvčí Eva Maturová. "Aby se na jednom pracovišti na jednom postu objevily takové dva podobné případy, to jsme ještě nezažili," doplnil Sejkora.


Doprava na místě je skutečně někdy na panáka. Jde o jednu z nejvytíženějších silnic ve městě, a když se k tomu přidají ještě stavební práce, usměrňování aut vyžaduje víc než kde jinde bystrou mysl.
 

rod TN.cz