bez koronaviru

Deset zemí na světě stále bez covidu. Jak se jim daří proti viru bojovat?

Pláž - Ilustrační foto
Zdroj: Getty Images
Petra Štrunc Nevařilová
Petra Štrunc Nevařilová
19.1. 2021 5:30
Téma:

Posledních deset zemí na světě doposud nezaznamenalo ani jediný případ nákazy koronavirem od začátku celosvětové pandemie. Jedná se převážně o ostrovní státy v Tichém oceánu.

Celosvětově bylo dosud prokázáno téměř 95 milionů případů nákazy novým typem koronaviru. Virus se objevil na všech kontinentech včetně Antarktidy. Posledních deset ostrovních národů viru stále vzdoruje. S informací přišel deník Daily Mail.


Jedná se o státy Tuvalu, Tonga, Tokelau, ostrov Svatá Helena, Pitcairnovy ostrovy, Cookovy ostrovy, Kiribati, Nauru, Niue a Palau. Zástupy turistů čekajících na vysněnou dovolenou nečekejte. Většina z těchto území zavedla tvrdá opatření proti šíření koronaviru už krátce po propuknutí celosvětové pandemie.

 


Některé země zcela uzavřely své hranice cizincům, ostatní zavedly povinnou karanténu. Příkladem je ostrov Svatá Helena, kde jsou cestující testování po příletu i po skončení 14denní karantény. Porušení opatření je navíc trestáno vysokou pokutou. Část zemí zavedla také zákaz vycházení mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Některé restrikce navíc platí až do roku 2022.

 

Čistý štít, co se nákazy koronavirem týče, stále hlásí také Turkmenistán a Severní Korea. V obou případech však odborníci pochybují o pravdivosti údajů.

 

TN.cz