Vaše téma

VIDEO: Děsí vás vánoční úklid? Expertka radí, jak si ulehčit práci!

Téma:

Předvánoční čas by měl být obdobím klidu a těšení se na nejhezčí svátky v roce. Mnozí lidé, především ženy, ale v této době začínají doslova šílet. Vánoce pro ně totiž znamenají hodiny úmorného gruntování.

Anketa

Stresuje vás vánoční úklid?

Hlasovalo 2651 lidí.
Umýt okna, utřít prach, naleštit stříbro po babičce a udělat desítky dalších věcí, než přijde Ježíšek. Z Vánoc pak ale nemáte skoro nic a jen vyčerpáním padnete k televizi a prospíte pohádky, na které se celý rok těšíte. Taky to znáte? Udělejte to letos jinak!

 

Eva Kopečná radí, že neméně důležitým úkolem před samotným úklidem je správně si jej rozvrhnout a najít si systém. "Úklid pak může být i radost," řekla v pořadu. V souvislosti s tím je dobré si připravit všechny věci, které k úklidu budeme potřebovat do jedné přepravky či krabice.

 

 

Úklid je nejlepší začít stíráním povrchů, ideálně postupovat logicky, tedy odshora dolů a po směru hodinových ručiček. Když máme všechny plochy a povrchy setřené, vyplatí se teprve uklidit podlahy. U těch je stěžejní správné vysávání. "Ta třetí fáze, mopování, už není tolik důležitá," zdůrazňuje Kopečná význam vysávání.

 

Důležité je také věnovat pozornost houbičkám a hadříkům. Není rozhodně vhodné mít na celý úklid pouze jednu sadu kvůli možnému přenosu nebezpečných bakterií. Měli byste tak mít oddělené hadry a houbičky pro WC, koupelnu, kuchyni a dohromady pro ostatní obytné místnosti.

 

Zajímají vás další tipy, jak přežít vánoční úklid bez újmy na fyzickém či psychickém zdraví? Pusťte si celý díl pořadu Vaše téma a užívejte si o Vánocích uklizené domácnosti (skoro) bez práce!

  

Všechny díly pořadu Vaše téma najdete zde.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom jox TN.cz