Pandemie Covid-19

Desítky Čechů si přivezly koronavirus z Chorvatska, to hlásí nový rekord!

Cestování do Chorvatska
Zdroj: Getty Images, TN.cz
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
22.8. 2020 17:06
Téma:

Počet nakažených koronavirem v Chorvatsku dál letí vzhůru, za posledních 24 hodin se tam potvrdilo rekordních 306 případů. Z oblíbené turistické destinace si nemoc Covid-19 vozí také Češi, v posledních sedmi dnech eviduje ministerstvo zdravotnictví 35 takových nakažených.

Koronavirus dosahuje v Chorvatsku nepříjemných rekordů. Země na Jadranu má už 2052 aktivních případů. Za poslední den se tam nakazilo 306 lidí, nejvíc od začátku pandemie. Vyplývá to z dat Chorvatského úřadu veřejného zdraví.

 

Nepostiženější oblastí zůstává Splitsko-dalmatská župa (542 infikovaných), kde leží nejpopulárnější turistická letoviska. Každoročně tam tráví dovolenou desetitsíce Čechů. V hlavním městě Záhřebu mají 490 nakažených.

 

A právě někteří z českých rekreantů se domů vrací s koronavirem. Za poslední týden se nákaza projevila u 35 lidí, kteří byli v Chorvatsku. Od začátku letních prázdnin se tam nakazilo 142 lidí.

 

 

Počet nakažených v Chorvatsku podle regionů:

 

Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s Chorvatskem nabádá k opatrnosti. "Četné případy nákazy covid-19 nyní evidujeme u účastníků hromadných akcí během dovolené v Chorvatsku. Po návratu do ČR proto doporučujeme zvýšenou obezřetnost. Sledujte svůj zdravotní stav a v případě příznaků nemoci neprodleně telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře," uvádí resort na twitteru.

 

 

V Chorvatsku se od začátku pandemie potvrdilo 7900 případů, z toho 5678 lidí se už uzdravilo. Koronavirus si v zemi vyžádal 170 obětí.

 

 

Prudký nárůst za pátek hlásí také laboratoře v Česku. Přibylo 506 případů, nejvíc od března. Podrobnosti čtěte tady.

 

Jaká je aktuální situace ve světě, se dozvíte v reportáži:

 

TN.cz