Delší dovolená

Desítky Čechů uvízly v Turecku! "Děti spaly na kufrech," popsali

Téma:

V Turecké Antalyi uvízlo při zpáteční cestě z dovolené 160 českých turistů. Jejich letadlo se nad Tureckem porouchalo, a přestože už měli být dávno doma, na místě museli přespat. Radost z toho neměli, stěžují si hlavně na přístup cestovních kanceláří a nedostatek informací.

Cestující, kteří během cesty z dovolené uvízli v Turecku, na zveřejněném videu vypadali, že nevědí, jestli se mají smát, nebo brečet. Už měli být více než 24 hodin doma. Místo toho ve čtvrtek kolem čtvrté odpoledne vystoupili z letadla v Antalyi.

 

"Po mezipřistání v Antalyii nám sdělili, že letadlo má nějakou neopravitelnou závadu a že budeme muset vystoupit," popsal účastník zájezdu Robin Parkan. Takový osud potkal 160 Čechů. Po několikahodinovém čekání je rozvezli po různých hotelech.

 

Kdy a jak se dostanou domů, přitom ani v té době nevěděli. "Bez jídla, bez pití. Ty malý děcka, to je taky strašný," uvedla jedna z žen na videu. "Ty tam ležely na kufru, spaly," doplnila další.

 

"Ti lidé dostávají poukázky, měli tam zajištěné i ubytování. Takže určitě je o ně postaráno," prohlásil mluvčí cestovní kanceláře Exim Tours Petr Kostka.

 

 

Trosečníci už přitom z Antalye jednou odletět měli. Jenže po příjezdu na letiště zjistili, že se do Česka opět nedostanou. "Bylo nám slíbeno, že kolem šesté hodiny bude odlet zpátky do České republiky. Takže kolem třetí hodiny všech 160 lidí přijelo na letiště, kde jsme se odbavili a následně jsme zjistili, že žádné letadlo nepřiletělo," uvedl Parkan.

 

Podle cestovní kanceláře měli turisté odletět z Antalye v pátek kolem desáté večer. Dovolená se jim tak protáhla o více než 24 hodin.

Háta Sassmannová/epa TN.cz