Nevolnost

Zkažené léto: Desítky táborníků v bolestech zvracely a měly průjem

Tábor - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova - Barbora Machková
Ilustrační fotka
Téma:

Organizátoři museli před pár dny předčasně ukončit dětský tábor v Rajnochovicích na Kroměřížsku. Hygienici na místo přijeli ihned poté, co se dozvěděli, že děti mají silné bolesti a trápí je nevolnost. Už se vyšetřuje, co obtíže způsobilo.

Zdravotní potíže se projevily u více jak poloviny z 53 dětí, které na tábor vyrazily. Nevyhnuly se ani dospělým. "Z pátečního epidemiologického šetření na místě a z prvních výsledků odebraných vzorků vyplývá, že se jedná o onemocnění virového původu, navíc vysoce nakažlivé,“ vyjádřila se Eva Sedláčková, ředitelka Krajské hygienické stanice.

 

U všech nakažených se objevily bolestivé křeče, průjmy i zvracení. Příčiny infekce se vyšetřují. Jednou z teorií je špatné nakládání s vodou, kterou si tábor sám dovážel. Dalším důvodem může být nedodržování hygienických pravidel. I to experti prověřují.

 

 

Hygienici nevylučují ani možnost, že už na tábor přijelo nakažené dítě, od kterého se infekce rozšířila mezi ostatní účastníky. V oblasti Rejnochovic se nachází několik podobných táborů, které mají stejné či horší zázemí. Na některých z nich není ani elektřina. 

 

Pořadatel tábor ihned ukončil. "Je dobře, že pořadatel hned obvolal rodiče a oznámil ukončení akce. Šlo o mimořádnou situaci, kdy je potřeba pochopení ze strany rodičů,“ dodala Sedláčková.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

bk TN.cz