vymyšlený lapka

Desítky policistů pátraly v Praze po útočníkovi, muž se bodl sám!

Místo činu v Košířích - 1
Zdroj: AKTU.cz
Údajné místo činu v Košířích
Téma:

Pražská policie rozjela rozsáhlé pátrání po útočníkovi, který měl ve čtvrtek v Košířích pobodat mladého muže. Policisté na místo povolali psovody, zkoumali záznamy z kamer. Poraněný muž se nakonec přiznal, že si útočníka vymyslel. Zranění si zřejmě způsobil sám.

Pražská policie ve čtvrtek začala řešit případ 26letého muže, kterého měl někdo v městské části Košíře pobodat. Zraněný muž popsal útočníka policii, která okamžitě vyhlásila pátrání. Mohlo se prý jednat o loupežné přepadení. Pravda ale nakonec byla zcela jiná.


"Policisté při prošetřování vyloučili, že by došlo k takovému útoku. Muž si s největší pravděpodobností způsobil zranění sám," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.


Policie po získání popisu údajného útočníka začala s prohlížením záznamů z okolí místa činu, nikoho podezřelého však na nich neodhalila. Pátrací akce se zúčastnily desítky policistů a psovod se speciálně vycvičeným psem, vyšli však také naprázdno.

 


"Nakonec pod tíhou argumentů se dotyčný přiznal, že si celou věc vymyslel. Co ho k tomu vedlo, zda byl ovlivněn nějakými psychotropními látkami nebo alkoholem, je předmětem vyšetřování. Muž byl ale pravděpodobně v dobrém psychickém stavu, když věc oznamoval," doplnila Zoulová.


Muži za jeho výmysl pravděpodobně nehrozí žádný trest. Při popisu údajného útočníka nepopisoval nikoho konkrétního, nejedná se tedy o trestný čin. Asi nejhorší, co ho může čekat, je účet za pátrací akci po vybájeném loupežníkovi.


 

GALERIE: Místo útoku a jeho okolí v Košířích

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Muže někdo pobodal v pražských Košířích - 1

Související témata:
rod TN.cz