týrání zvířat

Desítky psů trpěly v hrozivé množírně, seniorka již čelí obvinění

Téma:

Policie obvinila seniorku z Jeseníků z týrání zvířat. Obviněná měla množit psy v extrémně nevyhovujících podmínkách. Na dům plný zápachu po moči a výkalech si stěžovali i sousedé. Místo přitom už několikrát kontrolovala Státní veterinární správa.

Záněty, paraziti, hluk a zápach. Tak vypadal chov psů nezodpovědné seniorky ze Zlatých Hor. Jednalo se hlavně o jorkšírské teriéry a jejich křížence.

 

"Během domovní prohlídky, kterou policisté u 68leté ženy provedli, zajistili téměř 40 psů ve zbídačeném stavu," sdělila mluvčí policie Tereza Neubauerová.

 

Majitelka při kontrolách navíc nechtěla policistům ani veterinární správě otevírat. "Tohoto jednání se obviněná žena dopouštěla přesto, že v předešlých letech byla za stejné jednání opakovaně potrestána správním orgánem. V případě uznání viny hrozí 68leté ženě trest odnětí svobody na pět let," doplnila Neubauerová.

 

 

Policisté zajistili všem zvířatům veterinární ošetření, poté je předali spolku zabývajícímu se ochranou týraných zvířat. Dům je po ženině nezákonném podnikání v tak hrozném stavu, že je v současné době neobyvatelný.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Barbara Hanousek / klma tn.cz / TV Nova