Velká podoba

Děsivá podobnost! Inspiroval se terorista z Nice u Olgy Hepnarové?

Podobnost útoku v Nice na útok Ogy Hepnarové
Zdroj: ČTK/ oficiální zdroj
Téma:

Celý svět je v šoku z brutálního teroristického útoku ve francouzském Nice, kde útočník jako zbraň použil nákladní auto. Čechy ovšem mrazí z jiného důvodu - něco podobného totiž už zažili.

Pro Francouze to nejspíš je děsivý čin, který nemá v dějinách země obdoby. Většinu Čechů starších 30 let ovšem nejspíš hned po zveřejnění prvních obrázků a videí z masakru v Nice napadlo, že tohle už tu bylo.


Jednatřicetiletý Francouz s tuniskými kořeny totiž není první, kdo použil nákladní auto jako zbraň proti nevinným a nicnetušícím chodcům. Úplně stejný nápad měla už před více než 40 lety Olga Hepnarová.


Jistě, motivace mladé československé vražedkyně, která byla oběšena v roce 1975, byla jiná - Hepnarová totiž od malička trpěla psychickými problémy a žila s představou, že celý svět je proti ní.


Nicméně k "zúčtování" s ostatními také použila nákladní auto, se kterým stejně jako útočník v Nice najela do skupiny nevinných, bezbranných lidí. Oba dva si nákladní auto pronajali.Olga Hepnarová si vybrala lidi čekající na tramvaj, šílenec z Nice lidi oslavující pád Bastilly a začátek Velké francouzské revoluce. 


Hepnarová zabila osm lidí, hned za zastávkou tramvaje zastavila a v klidu čekala, až si pro ni přijdou policisté. To terorista z Francie měl evidentně v plánu zabít co nejvíc lidí.


Po promenádě plné lidí totiž ujel dva kilometry a podle svědků za jízdy nejen šlapal na plyn, ale ještě kličkoval, aby srazil co nejvíc oslavujících, kteří se přišli podívat na ohňostroj.I tak mají oba činy tak velké množství styčných ploch, že se nabízí otázka, zda se terorista z Nice činem pomatené mladé Češky neinspiroval. To už se nejspíš nikdy nedozvíme, protože je řidič náklaďáku po smrti.

 

Nákladní auto, které použil terorista v Nice

pez TN.cz