Živel udeřil

Děsivá videa z oblíbené destinace: Tornádo ničilo domy, 4 zranění!

Tornádo u Salerna
Zdroj: Profimedia
Největší škody napáchalo tornádo ve městě Salerno
Téma:

Nejméně tři tornáda se tento týden prohnaly jižní Itálií. Ve městě Taurisano pobořil živel několik domů, zranili se dva lidé. Další dva zranění jsou po úderu tromby nedaleko Salerna. Nad pevninou vítr zeslábl.

Neuvěřitelný pohled se naskytl obyvatelům pobřežního italského města Salerno. Nad mořem se objevilo tornádo, které stoupalo vzhůr a vír poté mizel v mracích. Podle místních byl vítr tak silný, že nadzvedával nákladní kontejnery, píše portál Independent.

 

Tornádo na Salerno udeřilo v úterý kolem třetí odpoledne, videa z oblasti ale vypadají, jako by byly točeny před soumrakem. Živel také zpřetrval některá lana, kterými byly přivázány lodě, a poničil několik domů, trhal střechy. Dva dělníci v přístavu se zranili.

 

Sloup vířícího vzduchu zasáhl i stojící vlaky, u několika vagonů roztříštil okna. Popadané stromy komplikovaly dopravu na silnicích i železničních tratích. V současné chvíli už by měly být spoje obnoveny.

 

 

Ještě předtím tornádo zasáhlo oblast kolem městečka Cutro na jihu Itálie, větší škody ale nenapáchalo. Poté se zformovala tromba v provincii Apulie nedaleko města Lecce, kterému se přezdívá "barokní perla". Ve městě Taurisano tornádo polámalo stromy a pobořilo několik domů. Další dva obyvatelé utrpěli zranění. 

 

 

 

Silný vítr zasáhl především přímořské oblasti, nad pevninou poté zeslábl. Jen letos už v Itálii meteorologové zaznamenali 45 tornád, asi polovina udeřila i na pevnině.

 

Související témata:
epa TN.cz