Vysoké Mýto

U kostela ležel mrtvý muž a zraněná žena! Policie obvinila mladíka (18)

Petr Zelený
Petr Zelený, Petr Brzek
Aktualizováno 20.12. 2019 22:40
Téma:

Východočeští kriminalisté řeší od čtvrtečního pozdního večera děsivou kauzu z Vysokého Mýta. U zdejšího kostela zemřel muž a ležela tu vážně zraněná žena. Podezřelého policisté dopadli velmi rychle.

V pátek večer na twitteru policisté oznámili, že k vypátrání podezřelého jim nakonec stačil pouhý půlden. "Osmnáctiletý mladík je nyní obviněný z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti," uvedli.

 

Svědci na tísňovou linku volali kolem půl jedenácté večer, že u kostela Nejsvětější trojice v Jungmannových sadech leží bezvládně muž a žena.

 

Přivolaní záchranáři zjistili, že muž je po smrti a žena vážně zraněná. Proto ji převezli do hradecké fakultní nemocnice. Podle informací TV Nova už je nicméně mimo ohrožení života. Lékaři jí ošetřovali hlavně pohmožděniny, je tedy možné, že ji někdo zmlátil.

Jak zemřel muž, zatím jasné není. Podle informací TV Nova se oba znali, bydleli na místní ubytovně. Okolí kostela je podle místních velmi temné a špatně přehledné, takže se mu zpravidla vyhýbají.

TN.cz