obrana mláďat

Děsivé svědectví: Lovec zázrakem přežil útoky zuřivého grizzlyho!

Muž přežil dva útoky medvěda grizzly - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Téma:

O ohromném štěstí může mluvit muž z Montany, který o víkendu přežil střet s grizzlym. Naneštěstí se Todd Orr objevil kousek od samice s mláďaty, ohromný kolos neváhal bránit mladé před možným nebezpečím. Orr z útoku vyvázl se zlomeninou a tržnými ranami, ale zůstal na živu.

Pozor, fotografie v galerii obsahují citlivý nebo nevhodný materiál!

 

Celé strašlivé setkání s ohromnou samicí medvěda grizzly v lesích Montany popsal Orr detailně na sociální síti. Lovec vyrazil brzy ráno stopovat jelena v údolí Madison. Protože věděl, že se v této oblasti vyskytují medvědi, vždy jednou za čas zvolal: "Hej medvěde," aby upozornil ohromné šelmy na svou přítomnost.

 

Zhruba po třech mílích dorazil na mýtinu, kde po pár krocích zpozoroval samici grizzlyho s mláďaty. "Samice si mě také okamžitě všimla a vyrazila na okraj mýtiny. Najednou se ale otočila a vyrazila přímo na mě," popisuje děsivé okamžiky Orr.

 

Párkrát na ni zařval, aby ji zkusil od útoku odradit, ale neúspěšně. Nakonec použil z přibližně 7 metrů sprej proti medvědům, to už ale rozběhnutého grizzlyho zastavit nemohlo. Když proletěla samice nejbližším křovím, padl Orr na zem a kryl si rukama krk a hlavu.

 

 

Medvěd ho podle výpovědi na Facebooku zuřivě kousal do rukou, ramenou a batohu. "Síla každého kousnutí byla jako rána palicí se zuby. Na chvíli přestala a pak mě zase začala kousat. Znovu a znovu. Po několika minutách, i když to bylo jako věčnost, zmizela," popsal Orr náhlý konec útoku.

 

I když zraněný lovec krvácel, vydal se rovnou na cestu ke svému autu a děkoval bohu za to, že celý útok přežil. Po asi deseti minutách cesty, kdy se snažil co nejvíce zvětšit vzdálenost mezi sebou a medvědicí, uslyšel praskání větví a všiml si, že je grizzly jen pár metrů od něj.

 

GALERIE: Muž přežil dva útoky medvěda grizzly

1
/
4
Zdroj: facebook, Todd Orr
Muž přežil dva útoky medvěda grizzly

 

Medvěd dlouho neváhal a znovu vyrazil do útoku. Lovec si v tu chvíli myslel, že ho štěstí opustilo. Orr znovu padl k zemi, aby si kryl obličej a krk, medvěd ho znovu začal kousat do ramenou a krku. "Jedno kousnutí do předloktí šlo až na kost, uslyšel jsem jen křupnutí. Zápěstí a prsty mi ochably," píše Orr o druhém útoku. Když bolestivě vyjekl, útok samice se stal ještě agresivnějším.

 

Věděl, že se nesmí pohnout, jinak v medvědici vyvolá ještě větší zuřivost a i přes ohromnou bolest se snažil ležet bez hnutí. Když mu medvědice roztrhla kůži na hlavě, tušil, že je jen otázkou času, než mu prokousne tepnu na krku a on vykrvácí.

 

 

Medvědice svůj útok ale zastavila a postavila se přímo na zuboženého lovce zarývajíc mu drápy do zad. "Rozhostilo se smrtelné ticho, které přerušovalo jen funění těsně u mého krku," popsal dlouhých 30 sekund Orr, samice poté přestala s útokem a opět odešla.

 

Vyděšený lovec se kvůli krvi v obličeji a v očích nemohl ani pořádně rozhlédnout po okolí. Začal sahat po pistoli, kdyby přišel další útok, už by ho určitě nepřežil. Pouzdro s pistolí ale během zuřivého útoku medvěd utrhl, podobně dopadl i batoh, který muže zachránil od mnohých poranění na zádech.

 

 

Rychlá kontrola krvácejících zranění lovci prozradila, že by to měl zvládnout k autu, aniž by vykrvácel. Když dorazil na parkoviště, rychle natočil video, pořídil několik fotek zranění a vydal se do pro pomoc. Cestou narazil na hlídku, která zavolala do nemocnice, kam se Orr sám odvezl.

 

Vyšetření ukázalo, že se Orrovi odštípl kus kosti z předloktí a kromě ohromného množství menších zranění utržil také 13 centimetrů dlouhý šrám na hlavě. "Doufám, že nezačnu plešatět moc brzy a jizva zůstane schovaná," vtipkoval Orr. Další den se mu také vybarvily ohromné modřiny v místech, kde medvěd stál a další množství menších oděrek a podlitin.

klma TN.cz