VIDEO nezodpovědné chování

Žena tlačila vozíčkáře přes přejezd, k němuž se blížil vlak! Přešli i další lidé

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
21.2. 2020 15:18
Téma:

Lidé jsou nepoučitelní - důkazem toho je pondělní záznam z palubní kamery řidiče, který zastavil před železničním přejezdem v Nýřanech, na kterém svítila světelná signalizace. Z blížícího se vlaku si však chodci nic nedělali. Než přijel vlak, přešli přes přejezd čtyři z nich. Mezi nimi i žena, která před sebou tlačila invalidu na vozíčku.

Aby lidé nemuseli čekat a ušetřili pár minut, riskují i to nejdražší, co mají - vlastní život. Je až znepokojivé, kolik z nich ignoruje výstražná světla a spuštěné závory signalizující přijíždějící vlak. Za necelou minutu a půl přes přejezd v Nýřanech takhle přešli hned čtyři lidé.

 

Situaci zachytil svou palubní kamerou řidič v pondělí 17. února. Video poslal redakci webu Krimi Plzeň, který na nezodpovědné chování upozornil.

 

Když řidič k přejezdu přijel, blikala už výstražná světla. Přestože závory byly ještě nahoře, vstupovat na přejezd už nikdo nesměl. Žena s kapucí přes hlavu se přesto rozhodla ho přejít, ba co hůř - před sebou tlačila invalidu na vozíčku.

 

Vzápětí se spustily závory a krátce na to přes přejezd přešla mladá žena a muž. Další mladík chvíli postával za závorou a rozhlížel se. Po pár vteřinách vyhodnotil, že to asi ještě stihne a taky přešel přes koleje na druhou stranu. Zhruba za deset vteřin projel vlak.

 

 

Video už viděla i policie, která se případem zabývá. "Dotyční chodci se dopustili přestupku. Za to jim hrozí pokuta až dva tisíce korun," sdělila TN.cz mluvčí plzeňské policie Ivana Jelínková.

 

Někteří lidé pod videem obhajovali ženu s vozíčkářem tím, že závory ještě nebyly dole. I ona však podle Jelínkové jednala špatně. "Byla už spuštěná světelná signalizace, takže i ona se dopustila přestupku," vysvětlila.

 

Na začátku února Českem otřásl případ učitelek, které přes přejezd s blikajícími světly a spuštěnými závorami převedly děti předškolního věku.

 

Připomeňte si kauzu v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz