vážná nehoda

Děsivé záběry! Palubní kamera zachytila havárii trolejbusu v Brně

Téma:

Internetem se začalo šířit video nehody v Brně. Záběry zachycují děsivý moment, kdy trolejbus zničeho nic narazil do protijedoucí tramvaje.

Internetem koluje video vážné nehody v Brně, kdy se při srážce tramvaje a trolejbusu zranilo 40 lidí. Na facebooku ho sdílel starosta městské části Brno-Bohunice Antonín Crha, ten ale upozorňuje, že mu video přišlo anonymně a jeho autorem tudíž není.

 

Děsivé záběry zachycují vteřiny před katastrofou, kdy se trolejbus bez problémů žene po tramvajových kolejích. Vzápětí ale zničeho nic celý vůz poskočí a stočí se doleva, kde v plné rychlosti narazí do tramvaje, která jela naproti. Čelní náraz byl silný a zdemoloval přední část trolejbusu.

 

Stále není jisté, co přesně za nehodou stálo, přestože se experti vesměs shodli na tom, že za to může technická závada na trolejbusu. Video ale jednoznačně vyvrátilo spekulace o tom, že nehodu způsobil přecházející člověk s kočárkem, kterému se trolejbus chtěl vyhnout.

 

 

Pod videem se začaly rojit nové spekulace. Někteří jsou například přesvědčeni, že trolejbusu praskla guma, nebo upadlo kolo, protože jel celou dobu rovně a vmžiku se stočil doleva.

 

Podle jiných byl problém se šroubem. "Video pochází z nehodové kamery jiného autubus MHD. Neprdla guma, ale ustřihly se šrouby na pravém kole autobusu," uvedl Robert D. Jedná se pouze o domněnky, přesnou příčinu nehodu potvrdí až experti, kteří se případem zabývají.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o vážné nehodě tramvaje a trolejbusu v Brně:

sei TN.cz