Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO Pomáhající lyžař

Děsivou závadu lanovky natočil i záchranář! Těla létala vzduchem

Závada lanovky v Gruzii
Zdroj: reprofoto youtube.com
Vysoká rychlost vyhazovala lyžaře ze sedaček

Děsivá videa z lanovky v gruzínském lyžařském středisku obletěla svět. Lanovka se vymkla kontrole a sedačky začaly vysokou rychlostí couvat. Lidé z nich padaly do sněhu, další létali vzduchem. Teď se objevily záběry z helmy jednoho z lyžařů, který ostatním pomáhal.

První videa z lyžařského areálu Gudauri v Gruzii se objevila v médiích v pátek. Lanovka začala kvůli závadě nekontrolovaně couvat a zrychlila na dvojnásobek. Vyděšení lidé vyskakovali ze sedaček, další létali vzduchem.

 

Teď se na sociální síti objevily záběry, které jsou pořízeny z jiného úhlu pohledu. Zachytil je lyžař, který měl kameru připevněnou na helmě. Snažil se pomáhat lidem, kteří přistáli ve sněhu, a natočil tak padající lyžaře z bezprostřední blízkosti.

 

 

Pracovníkům lyžařského střediska trvalo několik minut, než lanovku dokázali zastavit. Závada naštěstí neměla žádné oběti, 11 lidí se zranilo. Mezi nimi i těhotná Švédka, která si stěžovala na bolest zad, a Ukrajinec s otevřenou zlomeninou ruky. Ostatní jsou jen potlučení.

 

Lyžařské středisko Gudauri se vrátilo k běžnému provozu. Ministr ekonomiky a udržitelného rozvoje Dimitrij Kumsišvili navštívil zraněné v nemocnicích a pozval je do Gruzie i na příští zimu, s čímž údajně souhlasili.

 

 

Ministr vnitra mezitím nařídil vyšetřování, byly podle něj porušeny bezpečnostní předpisy. Zatím není jasné, jak závada vznikla. Soukromá společnost RED-CO, která areál provozuje, popřála turistům brzké uzdravení a nabídla jim pobyt zdarma.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Nejvzácnější a nejstrmější lanová dráha na světě. Sem vlezou jen ti nejodvážnější!

VIDEO: To je šílenec, spustil se na motorce ze skokanského můstku. Jak dopadl?

epa TN.cz