Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

počasí na víkend

Deštníky s sebou! Ochladí se o deset stupňů a bude vydatně pršet

Déšť
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Zatímco ve středu jsme si užívali tropických teplot, následující dva dny už budou připomínat spíše podzim. Ve čtvrtek se začne postupně ochlazovat, v pátek už teploty klesnou k 18 stupňům a přidá se vydatný déšť.

Tropické počasí v tomto roce nejspíš skončilo. V pátek se výrazně ochladí a bez deštníku se neobejdeme. Léto se ale ještě zdaleka neloučí, už během víkendu se vyjasní a v příštím týdnu by se teploty měly pohybovat kolem 25 stupňů.

 

"Ve čtvrtek a v pátek bude zvolna postupovat přes naše území k jihovýchodu až k východu zvlněná studená fronta. Za ní se k nám bude o víkendu rozšiřovat v chladnějším vzduchu od západu tlaková výše. Ta, na počátku příštího týdne, bude postupovat ze střední Evropy dále k východu. Po její zadní straně se k nám obnoví příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu," popisují meteorologové.

 

Čtvrtek

Přes den by mělo být polojasno až oblačno. Na severozápadě a během dne postupně i jinde v Čechách až zataženo. Zpočátku ojediněle, během dne místy přeháňky nebo déšť, ojediněle i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku přeháňky jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na západě a severozápadě Čech 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C, v Krušných horách a Krkonoších kolem 15 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

Pátek

Pátek bude nejchladnějším dnem celého týdne. Bude oblačno až zataženo, zpočátku na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na severozápadě Čech srážky jen místy. Postupně v Čechách od západu ubývání oblačnosti, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý severní až severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

 

Sobota

O víkendu se opět vyjasní. Mělo by být polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Na východě zpočátku až zataženo, místy déšť. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Neděle

V neděli bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Buďte trendy i v dešti aneb 5 módních trendů i do špatného počasí
Nestihli jste předpověď počasí? Jednoduché triky, jak odhadnout počasí podle přírody

mom TN.cz