Děsivý čin

Detaily vraždy v Krnově: Seniorku podle vyšetřovatelů zabil manžel!

Policie ČR - ilustrační - 4
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 21. 4. 2020
Téma:

Severomoravští kriminalisté odhalili první detaily vraždy, která se v pondělí ráno stala v Krnově na Bruntálsku. Podle nich je útočníkem jednaosmdesátiletý senior, obětí jeho o tři roky mladší manželka.

"Krajští kriminalisté řeší od pondělních ranních hodin násilný trestný čin, při kterém došlo k úmrtí 78leté ženy. Zadrželi jednu osobu, jednalo se o 81letého manžela poškozené," informovala v úterý dopoledne policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

 

Doplnila, že policejní komisař následně seniora obvinil z vraždy a že mu v případě odsouzení hrozí trest 15 až 20 let. Jde o vyšší trestní sazbu, takže se nedá vyloučit, že žena zemřela zvlášť trýznivým způsobem.

 

Zároveň vyšetřovatelé navrhují, aby obviněný muž na soud čekal ve vazební cele. Zda se tak stane, by měl soud rozhodnout ještě během úterka, nejpozději ve středu.

 

 

"Vzhledem k pozůstalým a citlivosti případu nebudeme sdělovat žádné bližší informace," uzavřela Jiroušková. Motiv činu policisté nijak blíže nekomentovali. Podle informací TN.cz spolu manželé byli dlouhou řadu let.

TN.cz