požár ve Francii

Děti byly zamčené v hořícím bytě, pod okny je chytal dav lidí! VIDEO

Martin Klícha
Martin Klícha
22.7. 2020 14:22
Téma:

Dvě malé děti byly v úterý uvězněné v hořícím bytu na okraji francouzského města Grenoble. Jedinou možností, jak si zachránit život, byl skok z okna, byt byl ale ve třetím patře. Pod hořícím domem se naštěstí sešli lidé, kteří děti chytali. Obě vyvázly, co se týče pádu, bez zranění. Jeden ze zachránců si zlomil ruku.

Rodiče nechali své dvě malé děti zamčené v bytě a odešli, pak ale začalo hořet. Volání o pomoc přivolalo asi šest lidí, kteří začali situaci okamžitě řešit. Děti křičely, že nemají klíče a nemůžou se dostat ven.

 

Jedinou cestou, jak uniknout z hořícího bytu, ze kterého stoupal černý dým, bylo skočit z okna do náručí zachránců, kteří se kolem domu shlukli.

 

Starší z dětí nejprve spustilo mladší z okna a pak ho pustilo. Zachránci se semkli a padající dítě chytili. Pak musel skočit i desetiletý chlapec, i toho se podařilo chytit.

 

Obě děti vyvázly jen s lehčími zraněními, zejména šlo o nadýchání se zplodin. Při záchraně dětí byl jeden z hrdinů zraněn, tvrdý dopad mu zlomil ruku.

 

 

Starosta Eric Piolle gratuloval místním obyvatelům k heroické záchraně, zraněným popřál rychlé zotavení. "Ruku v ruce dokázali dostat ty dva malé do bezpečí, aniž by se jim během tohoto dramatu něco stalo," cituje agentura Enex část vyjádření.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz