zásah policie

Děti do náruče, útěk, střelba! Video má zachycovat zásah ve Vrútkách

Zásah policie při útoku mladíka na škole ve Vrútkách
Zdroj: Prešovský Večerník
Údajné záběry ze zásahu policie při útoku mladíka na škole ve Vrútkách
Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
14.6. 2020 18:10
Téma:

Na sociálních sítích se objevilo video, které má údajně zachycovat zásah policie proti útočníkovi z Vrútek na Slovensku. Na svém facebooku ho zveřejnil Prešovský deník.

Na videu je vidět, jak trojice žen jde po ulici s dětmi, po chvíli berou děti do náručí a utíkají s nimi pryč ze záběru. V tom se v tu chvíli objevuje muž, který utíká a za ním dva policisté, které se ho snaží dostihnout a zneškodnit. To se jim daří jen částečně, muž na útěku a jeden policista nakonec končí na zemi se zraněním. Druhý policista utíká pryč ze záběru kamery.

 

Pozor záběry obsahují násilí a nejsou vhodné pro děti a slabší povahy:

 

Záběry vyvolaly na Slovensku mnoho reakcí a lidem, kteří diskutují pod příspěvkem Prešovského deníku se hlavně nezdá "profesionalita“ zásahu, kdy jsou podle všeho policisté zranění vlastními odraženými kulkami. Není jasné, jestli se dokonce vzájemně nepostřelili.

 

 

Slovenská policie zatím pravost záběrů ze zásahu nepotvrdila. Útočník ve škole ve Vrútkách na Slovensku počátkem týdne s nožem napadl několik lidí. Zástupce ředitele, který se mu postavil na odpor, zemřel. Dalších několik lidí, včetně dětí, bylo zraněno. Útočník zemřel při zásahu, který má právě zachycovat video.

Související témata:
TN.cz