Matka viděla záchranu

Děti, které zemřely při požáru, byly doma samotné. Policie případ řeší

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová, Eva Pavelková
19.5. 2020 11:02
Téma:

Kriminalisté a hasiči začali vyšetřovat pondělní požár v Havířově, při kterém zemřely dvě děti. Třetí se podařilo zachránit. Policisté nechtějí zatím komentovat příčinu nebo viníka neštěstí, podle sousedů ale byly děti doma samy.

"Od ranních hodin probíhá v bytě ohledání. Na místě události jsou kriminalisté, kriminalistický technik, specialista na elektrorozvody a vyšetřovatel hasičů. Na závěry určení příčiny vzniku požáru je brzy. Předčasné je i hovořit o konkrétním viníkovi," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

 

Při požáru bytu v havířovské části Šumbark v pondělí odpoledne zemřely dvě děti, podle informací TV Nova dva chlapci předškolního věku. Dívenku, která byla v bytě také, se podařilo zachránit.

 

"Tu holčičku zachránil muž, který tam bydlí. Hodil přes sebe bundu a soused ho polil vodou. Když vykopl dveře, tak už se tam kouřilo a byly tam plameny. A ona přiběhla," popsal pro TV Nova jeden ze svědků.

 

 

Chlapce se ještě záchranáři pokoušeli oživit, ale marně. Záchraně měla přihlížet matka dětí, která podle sousedů nebyla v době vypuknutí požáru doma. Měla si jít údajně na úřad vyřídit nový občanský průkaz a potomky nechat samotné.

 

Podívejte se na vstup reportérky TV Nova z místa neštěstí:

 

TN.cz