Útok na Srí Lance

Děti přežily první útok, druhý je zasáhl. Otec volil, koho zachránit

Daniel a Amelie Linseyovi
Zdroj: facebook, Daniel Linsey/Amelie Linsey
Daniel a Amelie Linseyovi
Téma:

Opravdovou Sofiinu volbu prožil Brit, který byl s rodinou na dovolené na Srí Lance. Spolu se svými dvěma dětmi unikl smrti při prvním výbuchu, druhý teroristický útok už je ale zasáhl. Muž se musel rozhodnout, komu z dětí pomůže. Nakonec nepřežilo ani jedno...

Rodina Linseyových z Velké Británie trávila velikonoční prázdniny v hotelu Šangri-La na Srí Lance. Z krásné dovolené se ale rychle stala obrovská tragédie. 19letý Daniel a 15letá Amelie čekali spolu s otcem na snídani, když poblíž zaútočil sebevražedný atentátník. Píše o tom portál BBC.

 

Prvnímu teroristickému útočníkovi dokázala rodina uniknout. Když ale utíkali, zasáhla je druhá exploze. Otec jako zázrakem přežil, obě jeho děti ale byly zraněné. Musel se proto rozhodnout, komu z nich pomoci a pokusit se ho zachránit. "Snažil jsem se s nimi pohnout, oba byli v bezvědomí," popsal zdrcený muž.

 

Nakonec se vrhnul ke zraněnému synovi. "Vypadal, že je na tom hůř než má dcera. Snažil jsem se ho oživit. Nějaká paní řekla, že se postará o moji dceru. Snesl jsem syna dolů do záchranky, vzali jsme ho do nemocnice," uvedl Linsey. Danielovi už ale nedokázali lékaři pomoci.

 

 

Otec měl stále naději, že je na tom jeho dcera lépa. "Nemohl jsem ji najít, protože jsem byl se synem. Pak mi řekli, že zemřela," dodal zoufalý otec. Jeho nejstarší syn David řekl, že i jeho sestra Amelie byla převezena do nemocnice, tam ale podlehla rozsáhlým zraněním.

 

Srí Lanka se v úterý ponořila do tříminutového ticha. Sloužila se hromadná mše za oběti, jejichž počet se vyšplhal na 321. Mezi nimi je 45 dětí, další stovky lidí jsou zraněny. Srílanská policie zatím zadržela 40 osob. Sedm sebevražedných atentátníků útočilo na Velikonoční neděli.

epa TN.cz