Případy z Brna

Děti se poranily o stříkačky. Chlapec na ni upadl, holčička ji měla v botě!

Téma:

Hned několik případů dětí, které se poranily o injekční stříkačky, zaznamenali v posledních týdnech brněnští strážníci. Petiletý chlapeček se o ni zranil nedaleko školky a musel do nemocnice. Dvouleté holčičce se zase zabodla do boty.

Strážníci v Brně řešili během června několik událostí, které jsou o to znepokojivější, že dětem právě začaly prázdniny a budou více venku. O odhozené injekční stříkačky se poranilo několik předškoláků i starších dětí.

 

"Pětiletý chlapec se poranil o stříkačku nedaleko zábrdovické mateřské školy a s matkou musel na vyšetření do Dětské nemocnice," popsal první případ mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

 

Skupina starších hochů si zase hrála v židenické ulici Pod sídlištěm, když jeden z nich zakopl, spadl a pohozená jehla se mu přitom zabodla do nohy.

 

V Řečkovicích si zase dvouletá holčička stěžovala mamince, že jí tlačí bota. Měla v ní zapíchnutou stříkačku, která pro jistotu putovala na odborný rozbor.

 

 

Ředitel městské policie Luboš Oprchal zároveň pochválil dvě děti, které našly injekční jehly u svých škol a postupovaly ukázkově - nezávisle na sobě. Na stříkačky nesahaly, zvedly telefon a vytočily linku 156.

 

"Výborně popsaly, kde právě jsou, a se strážníky se domluvily, že počkají na jejich příjezd, aby jim usnadnily hledání. Přesně takový postup jsme doporučovali na ilustrovaných informačních kartách, které strážníci připevňovali na dětská hřiště a posílali do škol a školek," uvedl Oprchal.

 

Brněnští strážníci celý rok injekční stříkačky sbírají, na začátku letošních letních prázdnin ale vyrazili do ulic hromadně. Spolu s pražskými kolegy v roce 2015 také iniciovali vznik celostátní akce Jehla, která má za sebou už pět ročníků.

epa TN.cz