požár ve svitavách

Děti si hrály s otevřeným ohněm, požár způsobil škody za půl milionu

Požár domu ve Svitavách
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Příčinou požáru byla podle vyšetřovatelka hra dětí s ohněm
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 12. 5. 2020
Téma:

Ve Svitavách v úterý vypukl v jednom z tamních domů požár, ke kterému musely vyjet čtyři jednotky hasičů. Podle vyšetřovatelky byla příčinou události hra dětí s otevřeným ohněm. Přestože plameny zachvátily pouze půdu a střechu, škody dosáhly půl milionu korun.

Požár vypukl v domě v bytové zástavbě, likvidovat ho museli profesionální hasiči ze Svitav a tři jednotky dobrovolných hasičů z Březové nad Svitavou, Svitav a Radiměře. Díky jejich okamžitému zásahu měli obyvatelé domu štěstí - požár se nerozšířil dál a poškodil pouze střechu a půdu.

 

Uhasit oheň bylo zdlouhavé a náročné vzhledem k velkému bordelu. "Hasiči museli vynést naskladněný nepořádek a následně zlikvidovat všechna ohniska. Ohořelý vynesený nepořádek bylo nutné též uhasit," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

 

 

Podle slov vyšetřovatelky za požárem stály děti. Nezaložily ho však úmyslně, "pouze" si hrály s otevřeným ohněm. "Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši tří milionů korun," konstatovala Horáková. Požár si naštěstí nevyžádal žádná zranění ani oběti.

Související témata:
TN.cz