zvrat ve vyšetřování

Děti v Karviné měly umlátit kočku o zem. Už byla mrtvá, řekla policie

Děti v Karviné umlátili kočku k smrti
Zdroj: TN.cz, Facebook Karviná
Dům, před kterým měly děti ubít kočku
Téma:

Obyvatele Karviné šokoval případ údajně utýrané kočky. Tu měly v dubnu k smrti umlátit malé děti. Policie ukončila vyšetřování a tvrdí, že vše bylo jinak. S kočkou sice pachatelé mlátili o zem, ale v té době byla už po smrti.

"Dne 13. dubna jsme přijali oznámení, že někdo měl v Havířské ulici v Karviné uchopit kočku domácí za ocas a následně s velkou intenzitou udeřit o zem. Ve věci bylo provedeno mnoho procesních úkonů, policisté případu věnovali náležitou pozornost. Vyhodnocením všech zjištění, informací, výslechů osob a analýzou kamerových záběrů nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání," řekla policejní mluvčí Daniela Vlčková.

 

Děti, které měly v Karviné umlátit kočku, se týrání nedopustily. Podle policie kočku již nalezly mrtvou a až poté s ní zřejmě mlátily o zem. "Prověřováním bylo prokazatelně potvrzeno, že předmětná kočka byla v době oznámení mrtvá. Vzhledem ke všem skutečnostem komisař ve věci rozhodl o odložení věci podle trestního řádu,“ dodala Vlčková.

 


Někteří lidé situaci v polovině dubna sledovali z balkonu a informovali policii. Netušili, že kočka už nežije. "Řvali jsme po nich, ale už bylo pozdě a utekli," popsala na facebooku Nikola. "Lidé, kteří u toho byli, nic neudělali," dodala tehdy smutně.

mik TN.cz